آخرین اخبار و اطلاعیه ها
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: آموزش تصویری گوگل آنالیز برای اپن کارت (آنالیتیک) google analytics

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاندیدای مدیریت
    شماره عضویت
    1269
    تشکر شده 78 بار در 46 ارسال
    میزان امتیاز
    121

آموزش تصویری گوگل آنالیز برای اپن کارت (آنالیتیک) google analytics

لام خدمت دوستان عزیز؛

راهنما اپن کارت: وارد صفحه تنظیمات فروشگاه خود شوید و در سر برگ سرور قسمت
    کد گوگل آنالیز خالی است؟
    با کمک این آموزش این قسمت را پر نمائید.

در دنیای گسترده وب ، آمار گیری از وبسایت های ساخته شده برای آژانس های تبلیغاتی ، طراحان وب و همچنین مدیران وبسایت ها از واجبات میباشد.
    آمار گیری صحیح و دقیق وبسایت یک موضوع میباشد و همچنین آنالیز و بررسی رفتار کاربران سایت ما موضوعی جداست که در زمینه طراحی وبسایت نقش بسزایی ایفا میکند.
    در این باره یکی از بهترین و بزرگترین آمارگیر های دنیای وب را قصد دارم به شما معرفی کنم؛

گوگل آنالیز ( به لاتین : google analytics ) میتونه بهترین آمارگیری باشه که در کنار نمایش آمار ورودی های سایت ما به بررسی و تحلیل سایت ما بپردازه و آمار دقیقی از رفتار کاربران سایت ما به ما بدهد.

دلایل استفاده از گوگل آنالیتیک:
    به یکی از دلایل استفاده از گوگل آنالیز در بالا اشاره شد و در اینجا میتونیم چند دلیل دیگه نام ببریم:

1- دقت:آمار ارائه شده از گوگل آنالیز نسبت به ابزار های مشابه ، بسیار دقیقتر میباشد و دلیل این امر میتونه استفاده از کوکی مرورگر ها باشه.
    2- هزینه: اگر کمی به هزینه سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین زمانی همچین پروژه ای فکر کنید و در مقابل گزینه رایگانی همچون گوگل آنالیز پیش رو داشته باشید ، کدام گزینه را انتخاب میکنید؟ فقط یک حساب سر انگشتی کافیست.
    3- همیشه در دسترس: گوگل از سرورهای متعددی در سرتاسر دنیا استفاده میکنه و همین گستردگی باعت این میشه که هیچ گاه سویس های گوگل از دسترس خارج نشه!
    حالا اگه قانع شدی بریم برای آموزش کلی گوگل آنالیز ...
    ایجاد حساب کاربری در گوگل آنالیز
    برای دوستانی که از کاربران جیمیل هستند کار راحت اینه که آدرس ایمیلشون و همچنین پسوردشونو به گوگل آنالیز بدهند و به راحتی از این خدمات رایگان استفاده بکنند، ولی اگر حساب کاربری جیمیل ندارید به راحتی میتوانید با ایجاد یک حساب کاربری و یا استفاده از آدرس ایمیل های دیگر سرویس دهندگان (یاهو، هات میل، و...) از امکانات گوگل آنالیز بهره مند بشید.
    خب الان وقتشه که آدرس www.google.com/analytics را در مرورگر خودتون بزنین و با تصویر زیر مواجه بشید:

البته اگر قبل از اینکه وارد اکانت جیمیلتون شده باشید و یا هنوز اکانتی نساخته باشید به آدرس گوگل آنالیز برین با این صفحه روبرو میشین:

خب، بر روی Access Google Analytics کلیک کنید، حالا با صفحه زیر روبرو میشید که باید بر روی Sing Up کلیک کنید تا بتونید سایت خودتونو اضافه کنید

همانطور که میبینید مراحل انجام کار در عکس بالا به صورت خلاصه گفته شده.
    خب صفحه بعد برای اضافه کردن سایت آماده هست که در عکس زیر مشاهده میکنید:

این صفحه به دو بخش تقسیم شده؛ گوگل آنالیز برای موبایل و گوگل آنالیز برای وبسایت که در این بخش به قسمت وبسایت میپردازیم.

در فیلد Account Name یک نام برای سرگروه های وب سایت های خود انتخاب میکنیم، به عنوان مثال: Parsian Sites
    در قسمت Website Name نام وبسایت خود را وارد میکنیم.
    آدرس وب سایت را در قسمت Website URL وارد میکنیم.
    نکته: نوع HTTP و HTTPS را وارد کنید.
    در بخش بعدی دسته بندی سایت خود را انتخاب کنید، به عنوان مثال آموزشی ...

در قسمت بعدی یعنی Reporting Time Zone زمان محلی خود را انتخاب کنید تا آمار به صورت محلی به شما گزارش شود.
    خب حالا وقتش شده که اسکریپت آمار گیر را دریافت کنید، بر روی Get Tracking ID کلیک کنید

خب در عکس بالا میبینید که ما کد را دریافت کردیم،

راهنما اپن کارت: وارد صفحه تنظیمات فروشگاه خود شوید و در سر برگ سرور کد مربوطه را در قسمت
    کد گوگل آنالیز اضافه نمائید
    راهنما دیگر مدیریت سایت ها: میتونیم مطابق با پیشنهاد گوگل آنالیز این کد را در فایلی به نام analyticstracking.php قرار بدیم (البته برای برنامه نویسان PHP ) و کد ( <?php include_once("analyticstracking.php") ?> ) را درقالب سایت بعد از باز شدن تگ Body اضافه کنیم،اگر این کار مشکله براتون همان کدی که بین تگ <script> هست را بعد از شروع تگ body وارد کنید.
    در وبسایت هایی که به صورت html کار شده برای اینکه بتونیم آمار تمامی صفحات سایت را بگیریم باید کد بالا را در تک تک صفحات کپی کنیم ( اگر در این خصوص مشکلی دارید برای ما بنویسید)
    نکته: طبق تجربه برای اینکه بتوانید آمار درستی از گوگل آنالیز بدست بیارید مدتی (1 الی 2 هفته) از قرار دادن آمارگیر در سایتتان باید بگذرد.
    امیدوارم آموزش امروز تونسته باشه بهتون کمک کنه، منتظر نظرات شما در این باره هستم.

گردآوری: فاایران

« سفارشات فارسی سازی حرفه ای ، نصب و راه اندازی اپن کارت پذیرفته می شود »
    دانلود و خرید قالب های ورژن 1.5.6 و 2 اپن کارت در سایت فاایران
    نمونه کارها در سایت Fairan.IR

2. 6 کاربر مقابل از fairan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاندیدای مدیریت
    شماره عضویت
    5115
    تشکر شده 195 بار در 115 ارسال
    میزان امتیاز
    92

RE: آموزش تصویری گوگل آنالیز برای اپن کارت (آنالیتیک) google analytics

ممنون از توضیحات خوبتون
    در تکمیل راهنماییتون توجه کنید آیپی های ایران مسدوده وجور دیگه باید حسابتون رو راه اندازی کنید
    و اگر میخواهید بهترین نتیجه رو بگیرید پس از راه اندازی google analytics روی webmasterstools قویترین مدیریتها رو انجام بدین واگه نمیتونین حتما ازیک کارشناس سئو کمک بگیرین چون تاثیر بالایی توی رنکینک گوگل و دیدپذیر بودن سایت و تعدادبازدید ودر نهایت بازار کارتون داره من خودم بارها از شکست سایتهام جلوگیری کردم و با همین اپن کارتم توی چند کلمه رتبه اول رو دارم

4. کاربر مقابل از davood1156 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9726
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط fairan نمایش پست ها
    لام خدمت دوستان عزیز؛

در دنیای گسترده وب ، آمار گیری از وبسایت های ساخته شده برای آژانس های تبلیغاتی ، طراحان وب و همچنین مدیران وبسایت ها از واجبات میباشد.
    آمار گیری صحیح و دقیق وبسایت یک موضوع میباشد و همچنین آنالیز و بررسی رفتار کاربران سایت ما موضوعی جداست که در زمینه طراحی وبسایت نقش بسزایی ایفا میکند.
    در این باره یکی از بهترین و بزرگترین آمارگیر های دنیای وب را قصد دارم به شما معرفی کنم؛

گوگل آنالیز ( به لاتین : google analytics ) میتونه بهترین آمارگیری باشه که در کنار نمایش آمار ورودی های سایت ما به بررسی و تحلیل سایت ما بپردازه و آمار دقیقی از رفتار کاربران سایت ما به ما بدهد.

دلایل استفاده از گوگل آنالیتیک:
    به یکی از دلایل استفاده از گوگل آنالیز در بالا اشاره شد و در اینجا میتونیم چند دلیل دیگه نام ببریم:

1- دقت:آمار ارائه شده از گوگل آنالیز نسبت به ابزار های مشابه ، بسیار دقیقتر میباشد و دلیل این امر میتونه استفاده از کوکی مرورگر ها باشه.
    2- هزینه: اگر کمی به هزینه سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین زمانی همچین پروژه ای فکر کنید و در مقابل گزینه رایگانی همچون گوگل آنالیز پیش رو داشته باشید ، کدام گزینه را انتخاب میکنید؟ فقط یک حساب سر انگشتی کافیست.
    3- همیشه در دسترس: گوگل از سرورهای متعددی در سرتاسر دنیا استفاده میکنه و همین گستردگی باعت این میشه که هیچ گاه سویس های گوگل از دسترس خارج نشه!
    حالا اگه قانع شدی بریم برای آموزش کلی گوگل آنالیز ...
    ایجاد حساب کاربری در گوگل آنالیز
    برای دوستانی که از کاربران جیمیل هستند کار راحت اینه که آدرس ایمیلشون و همچنین پسوردشونو به گوگل آنالیز بدهند و به راحتی از این خدمات رایگان استفاده بکنند، ولی اگر حساب کاربری جیمیل ندارید به راحتی میتوانید با ایجاد یک حساب کاربری و یا استفاده از آدرس ایمیل های دیگر سرویس دهندگان (یاهو، هات میل، و...) از امکانات گوگل آنالیز بهره مند بشید.
    خب الان وقتشه که آدرس www.google.com/analytics را در مرورگر خودتون بزنین و با تصویر زیر مواجه بشید:

البته اگر قبل از اینکه وارد اکانت جیمیلتون شده باشید و یا هنوز اکانتی نساخته باشید به آدرس گوگل آنالیز برین با این صفحه روبرو میشین:

خب، بر روی Access Google Analytics کلیک کنید، حالا با صفحه زیر روبرو میشید که باید بر روی Sing Up کلیک کنید تا بتونید سایت خودتونو اضافه کنید

همانطور که میبینید مراحل انجام کار در عکس بالا به صورت خلاصه گفته شده.
    خب صفحه بعد برای اضافه کردن سایت آماده هست که در عکس زیر مشاهده میکنید:

این صفحه به دو بخش تقسیم شده؛ گوگل آنالیز برای موبایل و گوگل آنالیز برای وبسایت که در این بخش به قسمت وبسایت میپردازیم.

در فیلد Account Name یک نام برای سرگروه های وب سایت های خود انتخاب میکنیم، به عنوان مثال: Parsian Sites
    در قسمت Website Name نام وبسایت خود را وارد میکنیم.
    آدرس وب سایت را در قسمت Website URL وارد میکنیم.
    نکته: نوع HTTP و HTTPS را وارد کنید.
    در بخش بعدی دسته بندی سایت خود را انتخاب کنید، به عنوان مثال آموزشی ...

در قسمت بعدی یعنی Reporting Time Zone زمان محلی خود را انتخاب کنید تا آمار به صورت محلی به شما گزارش شود.
    خب حالا وقتش شده که اسکریپت آمار گیر را دریافت کنید، بر روی Get Tracking ID کلیک کنید

خب در عکس بالا میبینید که ما کد را دریافت کردیم،

امیدوارم آموزش امروز تونسته باشه بهتون کمک کنه، منتظر نظرات شما در این باره هستم.

گردآوری: فاایران

با سلام و خسته نباشید . بنده در تنظیمات گوگل آنالیتیکس چندتایی Gol تعریف کردم اما نمیدونم چرا دقیق نیست و آمار دقیقی نمایش نمیده . اما حس میکنم به خاطر اینکه URL های سایتم فارسیه . واگر به خاطر URL های سایتمه باید چکار بکنم تا آمار دقیق دریافت کنم ؟ دقیقا URL های که لاتین هستن بدون مشکل آمار دارن آما آدرس های که فارسی هستم آمار دقیقی ندارن .
    ممنون میشم اگر مشکل منو بهم بگید .

6. کاربر مقابل از drsosha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10074
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    میزان امتیاز
    0
    سلام دوستان، من به عنوان وبمستر در یک فروشگاه اینترنتی مشغول به کار هستم و چند نکته رو برای تازه کارایی که میخوان از گوگل آنالیتیکز استفاده کنن میگم، اول از همه اینکه بعد از اضافه کردن track آنالیتیکز به وبسایتتون حتما site map رو اضافه کنید به قسمت داشبورد. نکته بعد اینکه اصلا تفاوتی نداره که url شما فارسی باشه یا انگلیسی چون خود گوگل تشخیص میده این چیزارو و با توجه به معیارهای دیگه مثل محتوا، ساختار و لینک های ورودی و خروجی از اون صفحه خاص به شما اطلاعات لازم رو نمایش میده.
    ویرایش توسط amir_wa : 02.07.2018 در ساعت 11:41 دلیل: غلط املایی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)