آخرین اخبار و اطلاعیه ها
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ارور warning

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3030
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    میزان امتیاز
    0

ارور warning

سلام دوستان

من چند وقتی هست که تا گزینه ذخیره رو در پنل اپن کارتم میزنم این پیغام رو میده :

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/iranmava/public_html/admin/language/persian/module/freebox1.php:1) in /home/iranmava/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_engine_controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/iranmava/public_html/admin/language/persian/module/freebox1.php:1) in /home/iranmava/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_engine_controller.php on line 29

میشه بگید چطوری می تونم این مشکل رو رفع کنم ؟
    ممنون پیشاپیش

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاندیدای مدیریت
    شماره عضویت
    5115
    تشکر شده 196 بار در 116 ارسال
    میزان امتیاز
    104
    نقل قول:
    رفع مشکل نمایش پیغام Cannot modify header information – headers already sent
    همونطور که احتمالاً میدونید، هر چیزی توی شبکه (اعم از فایل و هرگونه داده دیگه) بصورت بسته های اطلاعات مبادله میشه و هر بسته دو قسمت header و data داره که قسمت header اطلاعاتی درباره data ارائه میده (مثل اندازه و نوع کدگذاری و...) بنابراین گیرنده باید قبل از دریافت data اطلاعات header رو دریافت کنه. به عبارت دیگه، اگه data دریافت بشه، دیگه نمیشه header رو تغییر داد و هرگونه تغییر روی header باید قبل از ارسال data انجام بشه و اگه کوچکترین اطلاعاتی از بخش data دریافت شده باشه، دیگه نمیشه header رو تغییر داد. تا اینجا رو گفتم که بدونید header اصلاً چی هست.
    برخی از توابع PHP مثل setcookie و header و... مستقیماً اطلاعات header رو تنظیم میکنن. مثلاً کوکیها ازطریق بخش header ارسال میشن تا وقتی که data دریافت شد، اطلاعات کوکی قبلش در اختیار سرور قرار گرفته باشه و بتونیم توی اسکریپت ازش استفاده کنیم. فایلهای متنی که اسکریپتها رو توشون مینویسیم، با کدگذاریهای مختلفی قابل ذخیره سازی هستن (مثل ANSI و UTF-8 و...) و نوع کدگذاری هم خیلی اهمیت داره چون اگه کدگذاری درست رو رعایت نکنیم، کارکترها (بخصوص حروف فارسی که Unicode هستن) به درستی به نمایش در نمیان. کدگذاری استاندارد برای حروف فارسی UTF-8 هست اما این کدگذاری یک مشکل داره و اون هم اینه که سه بایت در اول فایلهایی که با کدگذاری UTF-8 ذخیره میشن اضافه میشه که بهشون میگیم Byte Order Mark یا به اختصار BOM
    حالا این BOM کارش چیه؟ خیلی ساده: تند تند قبل از data اصلی خودش رو به گیرنده میرسونه و میگه: حواست باشه، اطلاعاتی که داره میاد، Unicode هست و کارکترهاش دوبایتی هستن نه یک بایتی. مشکلی که این روش داره اینه که درسته BOM قبل از data اصلی هست اما درهرحال جزو بخش data بسته اطلاعاتی محسوب میشه نه header و درنتیجه چون BOM دریافت شده، دیگه نمیشه header رو تغییر داد. برای رفع این مشکل، یک نوع کدگذاری جدیدتر به نام UTF-8 without BOM اختراع شده که BOM رو حذف کرده و درعوض گیرنده ها کمی پیشرفت کردن و الگوی کدگذاری رو از ابتدای قسمت data میخونن (هدر خود فایل که توی بخش data قرار داره نه header بسته اطلاعاتی). بنابراین، با استفاده از این روش، عملاً دیگه نیازی به BOM نخواهیم داشت.
    خوب همه اینها رو گفتیم که چی بشه؟ خب معلومه دیگه، اگه میخواین با پیغام خطای فوق مواجه نشین، فایلهاتون رو با یک ادیتور خوب و با کدگذاری UTF-8 without BOM ذخیره کنید. ادیتورهایی مثل phpDesigner و ++Notepad و RapidPHP و DreamWeaver مناسب هستن. ادیتورهای دیگه هم هستن ولی اینهایی که گفتم کاربرد بیشتری دارن. به هیچ عنوان از Notepad ویندوز بعنوان ادیتور اسکریپتهاتون استفاده نکنید چون شعورش در حدی نیست که UTF-8 without BOM رو بشناسه. حتی اگه فایلی داشته باشین که UTF-8 without BOM باشه و با Notepad بازش کنید و بعد از انجام تغییرات دلخواه (یا حتی بدون اعمال کوچکترین تغییری) فایل رو توی Notepad دوباره Save کنید، کدگذاری فایل به UTF-8 معمولی برمیگرده و دوباره روز از نو روزی از نو. پس حواستون باشه اگه زمانی فایلتون رو با Notepad ویرایش کردین و به این مشکل برخوردین، نترسین، کافیه دوباره با ++Notepad یا یکی دیگه از ادیتورهایی که گفتم، فایل رو با کدگذاری UTF-8 without BOM ذخیره کنید.
    منبع:برنامه نویس

3. 2 کاربر مقابل از davood1156 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3030
    میزان امتیاز
    0
    ببخشید ، من درست متوجه قضیه نشدم

این چیزی که شما فرمودین برای جلوگیری از مواجه شدن با این پیغامه ، الان که من همچین مشکلی دارم باید چه کنم آیا ؟

5. Top | #4

عنوان کاربر
    کاندیدای مدیریت
    شماره عضویت
    5115
    میزان امتیاز
    104
    فایل freebox1.php در مسیر public_html/admin/language/persian/module/freebox1.php را با notepad++ باز کن و انکودینگ اون را روی utf-8 without bom بگزار و ذخیره کن.
    موفق باشید.

6. 2 کاربر مقابل از davood1156 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3030
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط davood1156 نمایش پست ها
    فایل freebox1.php در مسیر public_html/admin/language/persian/module/freebox1.php را با notepad++ باز کن و انکودینگ اون را روی utf-8 without bom بگزار و ذخیره کن.
    موفق باشید.
    آقا ممنون دمت گرم درست شد

8. Top | #6

عنوان کاربر
    کاندیدای مدیریت
    شماره عضویت
    5115
    میزان امتیاز
    104
    خواهش میکنم دوست محترم
    موفق باشید

9. کاربر مقابل از davood1156 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)